GROŽINĖ LITERATŪRA


Lori Nelson Spielman „ATLEIDIMO AKMENĖLIAI“

Knyga apie atleidimą, atnešantį ramybę į širdį. 

 

          Šalyje siaučia atleidimo akmenėlių manija. Daugybė žmonių rašo ir siunčia atsiprašymo laiškus su dviem akmenėliais voke. Vienas iš jų skirtas atleisti, antras – paprašyti kito žmogaus atleidimo. Tačiau Naujajame Orleane populiarios televizijos pokalbių laidos vedėja Hana Far į šį viešą žaidimą žvelgia atsargiai. Apie savo gyvenimo paslaptis, kaltes ir skaudulius ji linkusi nutylėti. Nors atsiprašymo laišką su akmenėliais jau yra gavusi iš nemėgstamos senų laikų bendramokslės Fionos Nouls, Hana delsia vieną atleidimo akmenėlį siuntėjai grąžinti – kaip ženklą, kad atleidžia.

Stephenie Meyer   „CHEMIKĖ“

Viena iš perkamiausių mūsų laikų rašytojų, garsioji „Saulėlydžio“ autorė Stephenie Meyer dovanoja mums jaudinamą ir nepamirštamą istoriją apie heroję, kurios pavojingiausias ginklas – išskirtinis talentas.

 

Šis intriguojantis trileris įtrauks į beprotišką įvykių sūkurį ir neleis atsikvėpti iki paskutinio knygos puslapio!

Lori Nelson Spielman „ATLEIDIMO AKMENĖLIAI“

Tavo rankose – ypatinga knyga. Ją sudaro aktorės, kūrėjos Justės Zinkevičiūtės pokalbiai su savimi prie puodelio kavos. Auksiniai pusvalandžiai – laikas, kurį Justė skiria tik sau. Savo mintims, jausmams, atsakymams į klausimus, iš ko susideda moters laimė, kas padeda jai tapti gražiai, kokios paslaptys slypi kasdienybėje...

Leila Slimani „LOPŠINĖ“

Daugelio šalių skaitytojus sužavėjusi istorija jau lietuviškai.

 

Romano pavadinimas „Lopšinė“ apgaulingai primena skaitytojams vaikystėje girdėtas dainas prieš miegą, tačiau istorija pasisuka visai kita linkme. Romane vaizduojama jauna šeima – muzikos prodiuseris Polis ir advokatė Miriam, gimus sūnui, nusprendę samdyti auklę, kad Miriam galėtų tęsti savo darbą. Jiedu surengia rimtą atranką ir randa auklę Luizą, kuri pasirodo atsidavusi savo darbui, santūri, net pranokstanti jų lūkesčius. Vis dėlto ilgainiui tarp šeimos ir auklės atsiranda vos pastebima įtampa.

Dinah Jefferies „PRIEŠ LIŪTIS“

930 metai, Didžiosios Britanijos valdoma Indija. Eliza sugrįžta į šalį, kurioje prieš 18 metų žuvo jos tėtis. Ji ryžtingai siekia fotografės karjeros ir viena svarbiausių jos užduočių čia – Britanijos archyvams įamžinti Radžputanos karališkąją šeimą ir šalies gyvenimą. Nepaisant skaudžių atsiminimų, Eliza pamilsta egzotišką šalį. Ją užburia ore tvyrantis jazminų ir kardamono aromatas, šlamantys fikusai, paslaptingais pilies koridoriais aidintys žingsniai, skambantys šventyklų varpai ir gatvėse šūkaujantys skardžiabalsiai prekeiviai.

Kazuo Ishiguro „DIENOS LIKUČIAI“

Nepriekaištingos reputacijos senų didingų angliškų namų vyresnysis liokajus ponas Stivensas, gavęs buvusios namų ekonomės panelės Kenton laišką, 1956-ųjų vasarą išsiruošia ją aplankyti ir pakeliauti po Anglijos apylinkes. Šešių dienų atostogos nejučia tampa kelione į Stivenso ir sykiu Anglijos bei Europos praeitį: du pasaulinius karus, fašizmo suklestėjimą, blėstantį vakarykštį pasaulį.

„Dienos likučiai“ – savita meditacija apie XX a. pirmąją pusę, žmogaus pasirinkimų prigimtį, teisingumo regimybę, prarastas galimybes, užgniaužtus jausmus ir skaudžiai parbloškiantį gailestį supratus, kad tai, kas buvo pasiekiama ranka, negrįžtamai nutolo.

Agnès Ledig „AKIMIRKA PRIEŠ LAIMĘ“

Akimirka prieš laimę“ – viena tų pernelyg retai pasitaikančių knygų, kurią vos užvertę norime atsiversti ir vėl, nes skaityti ją tiesiog gera. Šiame romane talentingai supinamos pačios dramatiškiausios žmonių savybės, kantrybė, humoras, švelnumas. Kiekvienas kūrinio puslapis alsuoja emocijomis, verčia ir verkti, ir juoktis, ir susitaikyti su gyvenimo iššūkiais.dangiškosios, dieviškosios rimties. 

Juozas Erlickas „AR GALI BŪTI, KAD IR MES GYVENAME MŪSŲ LAIKAIS?“

Šioje knygoje – naujausi poeto, prozininko, Nacionalinės premijos laureato (1997) Juozo Erlicko kūriniai. Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Ann Patchett „VIENINGIEJI“

„Vieningieji“ – žmogiškųjų ryšių branduolį įtaigiai skrodžianti spalvinga ir skausmingai nuoširdi dviejų šeimų saga, apimanti penkis jų gyvenimo dešimtmečius. Tai pasakojimas apie gilius meilės, atsakomybės, vienovės ir neretai kaltės saitus, kurie neišvengiamai sieja artimuosius.